Restaurování nábytku a starožitností Kubík

Restaurování, konzervace a opravy nábytku a starožitností všech slohů a stylů.

restaurujeme nábytek masivní dřevěný, dýhovaný, řezbovaný, intarzovaný či inkrustovaný,

případně s použitím dalších technik - technika Boulle, chebská technika, taušírování, gravírování, zapalování, tmelové a další techniky používané na chinoiseriích, technika chátam – kárí, pietra dure atd. a povrchových úprav – olejování, voskování, klasická vysoká leštěná šelaková politura, rozlešťovaná natíraná šelaková politura, různé druhy maleb, čínské či japonské vysoké laky atp.
- v kombinací s kovem, sklem, porcelánem, mramorem a dalšími přírodními materiály - kost, slonovina, želvovina, perleťovina atd.).
- restaurování a konzervace veškerého nábytkového kování ať již železného, bronzového, mosazného, kostěného, slonovinového, alabastrového či porcelánového. Samozřejmostí je výroba replik chybějícího.
-

restaurování a rekonstrukce čalouněného nábytku

stylem klasických čalounických konstrukcí s použitím původních materiálů (popruh, klasická čalounická pera, juta, afrik, žíně atp. ), včetně zprostředkování široké nabídky dobových potahových látek či výroby replik potahových látek, potahových kůží zásadně klasicky ručně zpracovaných a případně odpovídajících krajových port či různých zdobných čalounických hřebíků. Jsme schopni restaurovat pedikové výplety či provádět nové i restaurovat tlačené i barvené kožené potahy.
-

restaurování hodin

stolních, nástěnných, konzolových, podlahových a krbových souprav ( hodiny a svícny ), včetně oprav a rekonstrukcí strojků a příslušenství ( bití, klíčky, závaží, kyvadla atd. ), se samozřejmým uvedením do chodu.
-

restaurování a konzervace předmětů užitého umění

ze skla, porcelánu, křišťálu, mramoru, slonoviny, kosti, perleti, vzácných dřev, celé šíře kovů a ostatních přírodnin ( pergamen, alabastr, bambus, ratan atd.), včetně polodrahokamů a všech možných kombinací.
- předměty pozlacené plátkovým zlatem, metalem atd., i technikou galvanického pokovení zlatem, stříbrem, mědí atd.
- předměty polychromované ( sochy, plastiky, řezby atp. ), malby na skle, dřevě a kovu.
- předměty skleněné (lustry křišťálové i barevné, svícny, benátská zrcadla atp.) s použitím zrcadloviny a různých broušených a dalších sklářských technik.
- předměty z drahých i obecných kovů v kombinaci s různými materiály (zlatnické a šperkařské práce).
- předměty a práce z obecných kovů – kovářské, kovotepecké, cizelérské, pasířské a kovolijecké práce, zbraně a zbroj, předměty z litiny atp.
-

restaurování a repase vchodových či interiérových dveří nebo vrat


- - a další, zde nespecifikované práce, jako jsou průzkumy

Zhruba polovinu z uvedeného výčtu jsme schopni provést vlastními silami. Na ostatních specializovaných pracích a řemeslech či technologických postupech se podílejí dlouhodobě spolupracující kolegové restaurátoři či ještě znalí a žijící řemeslníci.

V našich ateliérech a dílnách jsme schopni zpracovávat i velmi rozměrné předměty jako jsou oltáře a varhanní skříně. Jsme vybaveni GV zářiči i ozónovou komorou. Disponujeme jak nejmodernější profesionální technikou a přístroji nejen pro zpracování dřeva a dalších materiálů, tak i mnoha původními nástroji a přístroji. Naše rozsáhlé materiálové vybavení a zásoby nám umožňují zpracovávat i předměty na nichž jsou použity již nedostupné původní materiály ( např. původní šrouby a hřeby, zdobná kování, slonovina, vzácné perleťoviny, čirý alabastr, vyzrálé až 100let staré masivy a řezané švartny vzácných dřevin – eben, palisandr, růžové dřevo, santal atd.)

Restaurování v médiích
Kolovrat - potahové, dekorační, stylové látky