Restaurování nábytku a starožitností Kubík

Restaurování v mediích


O Zlatou jeřabinu soutěží i opravené varhany v Sobíňově
Sobíňov – Podpořte svým hlasem v anketě Zlatá jeřabina 2011 nově opravené varhany v kostele Navštívení Panny Marie v místní části Sopotech, vyzývá příznivce této historické památky obec Sobíňov.

Vary uvedou restaurovanou kopii Hoří, má panenko a uctí Josefa Somra
Karlovarský festival uvede světovou premiéru digitálně restaurované kopie Formanova snímku Hoří, má panenko. V rámci pocty Josefu Somrovi promítne za jeho účasti film Žert, který režisér Jaromil Jireš natočil v roce 1968 podle románu Milana Kundery. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to oznámili organizátoři této mezinárodní přehlídky, jejíž 47. ročník se uskuteční od 29. června do 7. července.

Na cestovní ruch půjde víc peněz
Pardubice - Pardubický kraj dá víc peněz do podpory cestovního ruchu. Mezi dvaadvacet projektů bude rozděleno 4,8 milionu korun

Vrchlabí zachrání ruiny radnice z 16. století i bez evropských dotací


V H. Dubňanech na Znojemsku vyzdvihli na kostel opravené zvony
v Horních Dubňanech na Znojemsku si dnes poprvé mohli poslechnout zvuk historických zvonů z kostela svatého Petra a Pavla

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Rokytnice v Orlických horách - Město opět pořádá Den památek.

Praha 8 má novou památku: opravenou kapličku
Kaplička se zvoničkou, která stojí na rohu ulic Střížkovská a U Kapliček ve Střížkově, byla vyhlášena kulturní památkou.
Radnice do jejích oprav v letech 2007 a 2009 investovala více než jeden a půl milionu.

Kaplička se zvoničkou je historicky cennou ukázkou dobového stavitelství drobných staveb, které souvisely s náboženskou kulturou i běžným životem místních obyvatel. „Podobné stavby jsou podle vyjádření ministerstva zcela svébytným projevem evropské kultury, typické pro středoevropský region a jsou vnímány především jako symboly identity místa a oblasti, s čímž naprosto souhlasím," uvedla místostarostka Vladimíra Ludková.


Mají v Olomouci vzácnost? Výstavu raději zrušili
Podle některých odborníků je autorem obrazu Toilette vůdčí osobnost francouzského realistického malířství 19. století Gustave Courbet, jehož díla má v tuzemsku ve svých sbírkách jen Národní galerie v Praze. Francouzští kunsthistorici si ale tak jisti nejsou. Muzeum proto zatím upustilo od květnové výstavy, na níž chtělo dílo představit veřejnosti.

Nová kniha mapuje historii brněnského Stříbrného oltáře
Stříbrný oltář z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, dílo augsburského zlatníka Johanna Georga Herkommera vytvořené v roce 1736, patří k nejvýznamnějším dokladům barokního zlatnictví a stříbrnictví. Na oltáři je instalován deskový obraz Svatotomské Madony – Perly Moravy. U příležitosti restaurace oltáře se v říjnu 2010 uskutečnila v kapitulní síni opatství augustiniánů na Starém Brně odborná konference. Její bilancí je sborník, příspěvků dvanácti autorů, který dnes požehnal starobrněnský opat Lukáš Evžen Martinec.

Chomutov chce opravit muzejní sály na radnici, příští rok bude slavit
Chomutov - Celkem 850 tisíc plánuje město Chomutov investovat do oprav muzejních sálů na staré radnici. Oblastní muzeum chystá příští rok předělat základní gotickou expozici, která by tak měla vzniknout už v restaurovaných prostorách.

Univerzita Pardubice pořádá v Litomyšli kurz renesančního sgrafita

R.d.u. je "souhrn specifických výtvarných, uměleckých, umělecko-řemeslných a technických prací, jejichž cílem je maximální možné omezení hmotného úpadku uměleckého nebo umělecko-řemeslného díla při co největší možné míře respektování jeho materiálové, případně výtvarné autenticity". R. také obvykle představuje zásah do památky formou doplnění menší části, aniž by se narušil předpokládaný nebo doložený původní vzhled

Itálie zachraňuje Pompeje. Projekt přijde na 105 milionů eur
Italská vláda odstartovala obří projekt na záchranu starověkého města Pompeje, který by měl stát celkem 105 milionů eur (asi 2,6 miliardy korun). Chce tak předejít tomu, aby unikátně zachovalé zbytky starořímského městečka, které v roce 79 našeho letopočtu skončilo zasypané lávou po výbuchu sopky Vesuv, byly časem zničeny.

Národní památkový ústav opraví cenný kostel sv. Floriána v Krásném Březně
Kromě opravy budovy probíhají momentálně také výběrová řízení na rekonstrukce vnitřního vybavení, například oltáře, varhan či kazatelny.

Centrum Vidnavy změní svou tvář
Změnit by se měla prakticky celá podoba náměstí - od veřejného osvětlení přes dlažbu, zeleň, parkové úpravy až po klidovou zónu a parkovací plochy.

PŘÍLIV EVROPSKÝCH DOTACÍ DO ČESKA BUDE V PŘÍŠTÍCH LETECH SLÁBNOUT
Fondy z Evropské unie - toto téma nedávno opět zahýbalo českou politikou. Pro Českou republiku mají fondy totiž velký význam, a to jak pro podnikatele, tak třeba i pro města, obce nebo občanská sdružení. O evropské peníze mohou organizace žádat celkově z 26 operačních programů. To se na první pohled jeví jako výhoda, právě velké množství programů je ale trnem v oku evropských úředníků.

Termín dokončení hořovické stavby století je opět v ohrožení
Hořovice - Stavba století. Tak Hořovičtí nazývají rekonstrukci veřejných toalet a přiznávají, že se jedná o jednu z nejkomplikovanějších staveb města na Berounsku. Zároveň však nesouhlasí s navýšením ceny za rekonstrukci, kterou navrhuje dodavatel.

Hrad láká na dětský okruh
Turistická sezona zvedla oponu, v sobotu se otevřely brány kulturních památek v celé zemi. První návštěvníky přivítal i majestátný hrad Buchlov a barokní zámek v Buchlovicích, kde v zimních měsících nezaháleli a připravili hned několik novinek, hlavně pro nejmenší.

Peníze památkám: hrad Bítov nedostane nic, přestože chátrá
„V letošním roce chystáme opravu a restaurování omítek severozápadního křídla nad řekou Jevišovkou, připravujeme také opravu pilířů, schodišť a zábradlí

Barokní knihovní sál v Klementinu je opět přístupný veřejnosti
Praha, Klementinum: Jezuitská barokní knihovna, jedna z nádherných historických prostor Klementina, která byla dokončena roku 1727 pravděpodobně podle plánů Kiliána Ignáce Dietzenhofera, je od 1. 4. 2012 po revitalizaci opět zpřístupněna veřejnosti. Jeden z nejstarších sálových galeriových systémů v Čechách se dodnes uchoval v původní podobě a je tak typickou ukázkou dobového uspořádání barokní knihovny.

Pohřební kočár má ambici stát se výstavním hitem
Domažlice, Mutěnín /FOTOGALERIE/ – Do konce šedesátých let zajišťoval pohřební službu na Mutěnínsku pohřební kočár tažený koňmi.
O kočár jako starožitnost se v posledních letech zajímali i soukromí zájemci, kteří ho chtěli od obce vykoupit.

Vitráže zdobí kostely i Grandhotel Pupp. Přijeďte se podívat, kde vznikají
Vitráže zažívají rozkvět a dílna manželů Kantových patří k těm nejznámějším. Na prohlídce tu nejen zjistíte, jak své křehké umění vyrábějí, ale dozvíte se i leccos o záchraně zdevastovaných památek. Právě v jedné z nich vzniklo unikátní muzeum vitráží.

Lichtenštejnský kníže: Navrácení majetku ano, ale bez soudů
Mikulov /ROZHOVOR/ - Přijel do Mikulova otevřít výstavu o svém slavném předkovi Janu Adamu I., po kterém dostal jméno. „Můj otec mě nechal pokřtít jménem Jan Adam II. a odmalička mi vštěpoval, že můj předek Jan Adam I. byl vynikající obchodník. Proto jsem také musel jít studovat národohospodářství, abych postavil rodinný majetek zase na nohy,“ řekl lichtenštejnský kníže Hans Adam II. v sobotu v mikulovském zámku.

Březen:

Jablonec nad Nisou: Na památky půjde z ministerstva čtyřista tisíc
Pro rok 2012 přidělila Ústřední komise Ministerstva kultury ČR pro Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Jablonci finanční podporu ve výši 400.000 korun. Město finance použije na II. etapu repase radničních oken a pro kostel Povýšení sv. Kříže.

V Petrohradu objevili v tajné skrýši poklad ve 40 pytlích
Hotový poklad našli petrohradští stavbaři v tajné místnosti, náhodně odhalené při rekonstrukci místní vily, patřící kdysi knížatům Naryškinovým.
Čtyři desítky pytlů stříbrného nádobí, ozdob a vyznamenání nejspíše patřily bývalému carskému důstojníkovi, který poklad skryl při útěku před bolševiky.

Kapli by mohlo prozařovat světlo přes další vitráže
Vimperk – Na další tři roky mají Vimperští rozplánovány opravy hřbitovní kaple Nejsvětějšího srdce Páně.

Zástupci z japonské Matsumoto Univerzity jednají o spolupráci s Univerzitou Pardubice: na Fakultě restaurování v Litomyšli, na Fakultě ekonomicko-správní v Pardubicích
Návštěva z partnerského pracoviště japonské Matsumoto University (profesor Haruhisa Kimura, děkan Fakulty managementu a profesor Hiroyuki Shirinashihama, vedoucí Oddělení pro mezinárodní vztahy)

Hrad Křivoklát vjel do nové sezóny v historickém kočárku
Nikoliv kočárem, ale kočárkem vjel hrad Křivoklát v letošním roce do nové sezóny. S mírnou nadsázkou a s narážkou na novou sezónní výstavu tak lze slavnostní otevření hradu pro turisty pojmenovat – jedním dechem ale i dodat, že jízda je to od samého počátku skutečně spanilá.

Drtikolovy akty zahájily provoz infocentra a galerie
Několik desítek fotografických aktů od Františka Drtikola, z nichž mnohé jsou v Česku prezentovány poprvé, je vystaveno v nové pražské Galerii GATE. Objekt, ve kterém sídlí nová galerie a infocentrum, je složen ze tří propojených měšťanských domů, které patří ke stavebně nejpozoruhodnějším na Královské cestě.

Peníze od kraje získá i zvonice ve Velinách
Pardubice - Rada Pardubického kraje schválila pro rok 2012 granty v hodnotě přesahující šest a půl milionu korun. Finanční prostředky poputují na podporu stavební obnovy a restaurování kulturních památek i drobných objektů památkového charakteru v Pardubickém kraji.
Peníze budou využity například na opravu krovu a střechy chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi, na opravu střechy zvonice ve Velinách (viz foto) či na opravu bašty na hradě Svojanov.

Restaurování varhan v Děrném
Již několik let usilujeme o renovaci historicky vzácných barokních varhan v kostele sv. Petra a Pavla v Děrném. V současné době je připraven projekt restaurování varhan ve spolupráci s diecézním organologem panem Jiřím Krátkým.

Na popravčí vrch se vrátí kříž
Jihlava - Není tam, ale všichni ho tam vidí. Jihlavská radnice vrátí na kopec Větrník (na Skalku) kříž, který tam byl od roku 1866.
Většina Jihlaváků si zde pamatuje kamenný kříž, ze kterého „zásluhou“ vandalů zbylo jen torzo. Původní byl ale vyšší a kovový a právě takový se na místo středověkého popraviště vrátí.

Přednáška o restaurování architektury
Ing. arch. Miloš Solař bude 27. 3. 2012 přednášet o restaurování architektury. Jedná se o další přednášku z cyklu plzeňského pracoviště NPÚ "Ze života památek". Program se uskuteční v 17.00 hod. v domě U Zlatého slunce

Výjezdy studentů v roce 2011
FR UPa získala v roce 2011 finanční prostředky na praktické stáže 6 svých studentů.projekt „Krátkodobé praktické stáže studentů Fakulty restaurování“

Památkáři ve Zlínském kraji dají 880.000 na opravy a restaurování
Kroměříž – Památkáři ve Zlínském kraji chystají letos několik stavebních úprav a restaurování mobiliáře. Zrestaurována bude například gobelínová pohovka z vizovického zámku či japonský paraván v zámku v Buchlovicích.

Přednášku "Restaurování malířských uměleckých děl" připravují ...
Název přednášky: Restaurování malířských uměleckých děl. Termín: 17.4.2012 od 17.00 hod. Místo konání: historické sklepení domu U Zlatého ...

Dotýkají se Kladiva na čarodějnice z roku 1490
České Budějovice - Jihočeská vědecká knihovna pořádá v Českých Budějovicích výstavu starých tisků. Lidé si tu mohou prohlédnout knihy z 15. až 18. století

Faru v Sudslavě byste neměli minout. Okouzlí vás geniem loci
Sudslava – Ze zdí fary jde ještě chlad, i když se do nich opírá jarní slunce. Zapomenutý vánoční stromeček a otevřená okna dávají tušit, že majitelé přijeli poprvé po svátcích. I když byla fara pár týdnů opuštěná, působí útulně, zabydleně. Čím výš stoupáte, opouštíte chlad stěn a sílí vůně dřeva. Vrátka na půdu svádí k pohlazení letopočtu, který tam lidská ruka napsala léta Páně 1781. Je to tak trochu cesta časem, která vás strhne, a vy se tam budete chtít vrátit.

Slavkovský zámek vystaví i repliku relikviáře svatého Maura
První restaurování se začne 23. dubna a potrvá do 18. května. Návštěvníci budou moci v tyto dny sledovat průběh restaurování s odborným výkladem,

Uherské Hradiště má velkou šanci stát se Historickým městem roku 2011
Práce spočívaly ve výměně oken a restaurování zdobných prvků fasády. Druhou akcí byla druhá etapa restaurování fasády lékárny U Zlaté koruny na Masarykově náměstí.

Přednášku "Restaurování malířských uměleckých děl" připravují ...
Název přednášky: Restaurování malířských uměleckých děl ... Část přednášky bude věnována specifické problematice restaurování transferů nástěnných maleb

Ministerstvo pošle kostelům více než milion korun
Těšíme se, že se ještě letos pustíme do restaurování bočního oltáře sv. Anny v hořickém děkanském kostele.

Muzeum v Horažďovicích se chystá na novou sezonu
Restaurování je již ve finále av současné době plánujeme koncert, kde bychom také rádi seznámili návštěvníky s historií nástroje a postupem restaurování.

Průzkum bohdalické fary odhalil dřevěný malovaný strop
Bohdalice-Pavlovice Odborný průzkum dokončují právě v těchto dnech památkáři na zchátralé faře v Bohdalicích, která se má v budoucnu stát komunitním centrem. Kompletní rekonstrukce fary si vyžádá mnoho milionů korun, součástí oprav bude také restaurování zachovaných historických prvků.

Ta vila mě zabije, říká dcera majitelů Daniela Hammer-Tugendhatová
Za dobu restaurování se k opravě vily vyjadřovalo asi čtyřicet poradců. U vás doma se tehdy mluvilo jen německy? Německy, ale rodiče uměli také dobře česky

Výtvarné tipy na 12. týden
Jak dopadlo restaurování vzácných fresek v kostele Narození Panny Marie v Krnově? ... Restaurování fresek je součástí společného česko-polského projektu

18. schůze Zastupitelstva města Plzně
Účelově podmíněná dotace na restaurování omítek presbytáře a stěn kaple sv. Barbory v ambitu Františkánského kláštera v Plzni 57.

Jihlava: Pod morový sloup prorůstají kořeny stromů
Při restaurování památky v roce 2009 restaurátoři zjistili, že kořeny okolních stromů prorůstají do podloží památky a narušují cihlovou vyzdívku soklu.

Zvon z Cyrilky si odvezl zvonař Manoušek
Velehrad –Z velehradské kaple zvané Cyrilka, která je stejně jako tamní bazilika Nanebevzetí Panny Marie už čtvrtým rokem národní kulturní památkou, byl včera snesen zvon zasvěcený Panně Marii. Tím byla symbolicky odstartována oprava svatostánku, jehož stavba vznikla koncem 13. století jako typický cisterciácký kostel před klášterní branou.

Za peníze z ministerstva opraví v Ostrově na Karlovarsku fresky v kostele
Radní v Ostrově na Karlovarsku minulý týden rozhodovali, jak naloží s tradiční dotací ministerstva kultury na obnovu památek. Nakonec se rozhodli, že zrestaurují fresky v kostele svatého Jakuba Většího. Fresky tak dostaly přednost před opravou zámecké zdi.

Práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice na dvanáctém ročníku výstavy Figurama 12
Třináct studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice bude v průběhu měsíce března prezentovat na výstavě FIGURAMA 12 v Praze svoji kolekci dvaceti velkoformátových kreseb a maleb.

Veřejná zakázka: Obnova kostela sv.Floriána, restaurování soch a kazatelny.

Dva neznámé pozdně gotické reliéfy ze sbírek Národní galerie v Praze
Vedle samotných exponátů je zmíněno také náročné restaurování soch, které je divákům zprostředkováno pomocí obrazové dokumentace.

Brno má tramvaj s motivem vily Tugendhat, má lákat k návštěvě
Památka se po dvouletém restaurování před týdnem otevřela veřejnosti. Tramvaj, která měla původně stříbrnou barvu, dostala nový bílý povrch.

Kamenná kašna v Kutné Hoře - Fakulta restaurování - Univerzita ...
Jednalo se o komplexní restaurování od průzkumu, přes přípravu projektu až po vlastní provedení restaurování této mimořádně hodnotné památky.

Nový objev památkářů v Plzni: ložnice od slavného architekta Adolfa Loose
Další interiéry od architekta Adolfa Loose, které měli experti za zničené, objevili znalci v Plzni. Podařilo se jim rozpoznat pozůstatky původní ložnice s vestavěnými skříněmi. Podle odhadů jde o jedno z prvních vybavení, která slavný architekt navrhl. Nový objev doplňuje devět dosud dochovaných interiérů, pravděpodobně je to ale objev poslední.

Restaurování 3 křížů na k.ú. města Zliv
Jč. kraj - žádost o poskytnutí dotace - obnova drobné sakrální architektury v krajině

Kralovičtí zpřístupnili hrobku významného šlechtického rodu
Petra a Pavla v Kralovicích na Plzeňsku se podařilo získat finanční prostředky pro farnost na restaurování hrobky rodu Gryspeků.

Staroměstský orloj bude už brzy zase kompletní
Ty samotné plastiky prošly v roce 1999 v Ústavu chemické technologie restaurování památek Vysoké školy chemicko-technologické v Praze generální opravou, která byla nutná vzhledem ke značnému poškození vlivem extrémních podmínek, jimž jsou plastiky vystaveny. Od té doby jsou plastiky pravidelně kontrolovány a opravovány v restaurátorských dílnách

Pecka se nechce zadlužovat
Vloni městys pořídil ze svého další část nového kabátu kostela a restaurování jednoho z vitrážových oken. Jejich renovace bude pokračovat letos v zadní části objektu.

Po Bibli krále Václava IV. vystavuje loketská knihovna Bibli .
Loket – Na výstavě s názvem „Papír v prostoru a čase“ je k vidění česká Bible Melantrichova. Bibli krále Václava IV.

O titul nejlépe opravených památek jich soutěží na Znojemsku jedenáct
Znojemsko – Jedenáct opravených památek ze Znojemska z šestadvaceti na celé jižní Moravě soutěží o titul nejlépe opravené památky v kraji.

Velehrad 2013: mše na vykopávkách i výstava šperků
Slovácko – Koncerty, výstavy, opravy památek. I když je ještě relativně daleko rok 2013, ve kterém si Slovácko i celá země připomene 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, přípravy na oslavy už se rozbíhají naplno.

Kostel v Žumberku ukrýval podpis políra i erbovní rožmberské růže
Během oprav kostela sv. Jana Křtitele v Žumberku objevili restaurátoři historické skvosty z období pozdní gotiky. Kromě nápisu od kamenického mistra jsou mezi nimi erbovní rožmberské růže.

První oznámení o konání XV. semináře restaurátorů a historiků .... Restaurování 2007–2010“, pořádanou Muzeem umění Olomouc – Arcidiecézním muzeem

Velkolosinská ruční papírna opět plánuje dostat se mezi památky UNESCO
Ty zprávy už tady jednou byly, teď se ale objevují znovu. Ojedinělá papírna ve Velkých Losinách, jediná středověká papírenská manufaktura ve střední Evropě, která funguje až do současnosti, by se ráda dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Jednoduchá cesta to ale rozhodně nebude.

Plaský klášter ukáže turistům opravené barokní skříně jako pro obry
Dvě obrovské barokní knihovní skříně, obraz svatého Karla Boromejského a knihu z dob předposledního opata Fortunáta Hartmana. To jsou novinky, které od letošní sezony uvidí návštěvníci v klášteře v Plasích na Plzeňsku.

V Bystrém opraví památky
Bystré - Radní ve městě na Poličsku chtějí letos pokračovat v restaurování litinových křížů z 19. století. Na opravu žádají o dotace.

Únor:

Město Vsetín žádá Zlínský kraj o dotaci na restaurování kašny Horním náměstí
Město Vsetín podalo, v rámci výzvy z Fondu kultury Zlínského kraje na obnovu kulturních památek, žádost o finanční příspěvek na restaurování kašny na Horním náměstí, která je kulturní památkou města. Maximální výše dotace může dosáhnout až 65% předpokládaných nákladů, přičemž náklady na restaurování kašny jsou vyčísleny na necelých 640 tisíc.

Opravená vila Tugendhat se otevřela prvním hostům
Zrestaurovaná vila Tugendhat po dvou letech přivítala první návštěvníky. Na slavnostní otevření přijeli i potomci původních majitelů a členové mezinárodního poradního týmu, který k opravám dával doporučení. Památková obnova stála 156 milionů korun. Veřejnosti se vila otevře 6. března.

Restaurování nástěnných a nástropních maleb v kapli sv. Víta v Třeboni“, Na Kopečku

Britská nadace pomůže s opravou Banketního sálu zámku Uherčice
Uherčice - Památkový ústav společně s britskými milovníky památek pracuje na projektu restaurování malbami zdobeného stropu banketního sálu zámku v Uherčicích na Znojemsku. Britská organizace The Friends of Czech Historic Buildings, Gardens and Parks chce věnovat na tento záměr 30 000 liber (téměř 900 000 korun).

Infantka Marie Anna Habsburská je zpátky
Děčín - Od 24. února mají návštěvníci děčínského zámku možnost opět vidět portrét ovlivněný školou slavného malíře Diega Velázqueze.

Kutná Hora opraví sochy u kostela svatého Jakuba
Sochy svatého Judy Tadeáše a svatého Jana Nepomuckého poblíž kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře se dočkají opravy. Městští radní schválili vyhlášení poptávkového řízení na restaurování obou barokních děl. Celkové náklady budou představovat zhruba čtvrt milionu korun, řekl ČTK starosta Ivo Šanc

Plzeňská Techmanie dokončuje restaurování unikátního trolejbusu ...
PLZEŇ – Restaurátoři plzeňského science centra Techmanie dokončili další etapu restaurování slavného plzeňského trolejbusu ŠKODA 3Tr3 z roku 1947.

Nejstarší kopie Mony Lisy je přístupná veřejnosti
Madrid – Po objevení středověké kopie slavné Mony Lisy od Leonarda da Vinciho ve sbírkách muzea Prado ve španělské metropoli Madridu, je tento obraz přístupný veřejnosti. Malba je součástí sbírek od založení muzea. Pravý původ díla ale teprve nedávno odhalila důkladná analýza a restaurátorské práce.

Restaurování litinového kříže přijde na statisíce
Domažlice -Dominantní litinový křížna domažlickém hřbitově by mohl zanedlouho projít zásadní renovací.

Zlín: Na radnici se řešilo padělání obrazů
Malířství a především padělání světových malířů – to byla témata, o kterých hovořil primátor Miroslav Adámek s Františkem Makešem, světově uznávaným restaurátorem a vědcem, při jeho pondělní návštěvě zlínské radnice.

U Trojice se zdrží opravy náhrobků
Hradečtí radní již v minulém roce schválili návrh na zadání zakázky restaurování náhrobků na tomto bývalém hřbitově. Volání po restaurování sedmi nejvíce poškozených náhrobků ale nakonec nebylo vyslyšeno.

Přednáška Ing. arch. Miloše Solaře o restaurování architektury ...
Další přednáška z cyklu plzeňského pracoviště NPÚ "Ze života památek". Název přednášky: Restaurování architektury na příkladu obnovy vily Tugendhat ...

Lysá nad Labem Veřejná zakázka - Restaurování kulturní památky ...
úřední deska. ikona verejna-zakazka Veřejná zakázka - Restaurování kulturní památky - socha Literatura.
Restaurování v médiích
Kolovrat - potahové, dekorační, stylové látky